clanky
Reklama
logo
Reklama

Martin Prokop pojede na Rallye Dakar 2016

vydal: Vlasta Balcarová
zveřejněno: 28.11.2015, 19:00

počet komentářů: 121
z toho nových:
poslední: 25.5.2018 10:52


Tým Bonver Dakar Project se zúčastní Rallye Dakar 2016 nejenom v kategorii kamionů, ale bude mít zastoupení i ve třídě osobních automobilů. V té se s podporou největšího českého týmu představí český automobilový závodník Martin Prokop.

Pro juniorského mistra světa v rallye a stálého účastníka šampionátu WRC bude start na Rallye Dakar 2016 ostrou premiérou ve vytrvalostních soutěžích i za volantem automobilu Toyota Hilux. Tento speciál si Prokop vyzkoušel pouze v rámci testování. Svým skvělým výkonem si ovšem zajistil start na slavné dakarské rallye, na které se představí s tovární podporou.

„Mé zkušenosti s tak těžkým a dlouhým závodem, jakým je Dakar, jsou nulové. V tuto chvíli tedy nemám žádné přehnané ambice. Nechci zbytečně tlačit a snažit se plnit nějaké předpoklady, které z mistrovství světa WRC máme. Během testování jsem poznal, že auto nevydrží všechno a nedá se s ním jet takové tempo, na které jsem zvyklý z vozu WRC. Chci jet pokorně, sbírat zkušenosti, hledat limity a udržovat správnou rychlost. Ambice bych nejraději nechal doma, ale vím, že tomu tak nebude a že jakmile mě někdo předjede nebo někoho dojedu, tak tam ty ambice budou stříkat vzduchem. Vím však, že musím jet s co největší pokorou,“ konstatoval Martin Prokop.

Kromě podpory továrny Toyota se třiatřicetiletý automobilový závodník může těšit i na podporu týmu Bonver Dakar Project. Největší český tým, který se pravidelně účastní Rallye Dakar a primárně závodí v kategorii kamionů, se bude podílet na Prokopově přípravě na jeho premiéru na nejnáročnější rallye světa a zajišťovat mu služby během závodu.

„Když jsem se dozvěděl, že pojedu na Dakar, chtěl jsem získat co nejvíce informací. Nemusel jsem hledat daleko, protože Česká republika je v závodu pátou nejvíce zastoupenou zemí. Poznal jsem Tomáše Vrátného a dostal jsem od něj velice zajímavou nabídku. Spolupráce s Tomášem a jeho týmem je pro mě nejjednodušší cesta, jak se narychlo dostat k informacím, znalostem a zkušenostem z Rallye Dakar,“ pokračoval Prokop. „Martin patří k nejtalentovanějším a zároveň nejzkušenějším automobilovým závodníkům u nás a já jsem rád, že přijal výzvu v podobě startu na Dakaru a stal se součástí našeho projektu. Dakar je specifický a plný nových výzev, se kterými se Martin bude muset poprat. Těší mě, že si vybral právě nás a požádal nás, abychom mu předali rady a tipy, které jsme během našich předchozích účastí nasbírali. Vzájemně si můžeme vyměnit spoustu cenných zkušeností a společně se pokusit o co nejlepší umístění,“ konstatoval Tomáš Vrátný u příležitosti zahájení spolupráce s Martinem Prokopem a jeho navigátorem Janem Tománkem.

Ten už má zkušenosti z Rallye Dakar z roku 2014, kdy pilotoval kamion Tatra a s šéfem týmu Bonver Dakar Project se tak dobře zná. „V jedné z posledních rychlostních zkoušek jsme se tehdy převrátili na bok a právě Honzova posádka, která jela za námi, nám pomohla zpátky na kola,“ zavzpomínal Tomáš Vrátný, který se připravuje už na své páté vystoupení na Rallye Dakar, z toho počtvrté v roli závodícího šéfa týmu Bonver Dakar Project. Kromě něj se v kategorii kamionů představí další dva týmoví kolegové. Budou jimi zkušený kazašský pilot Artur Ardavičus, který byl třetí na Rallye Dakar 2012, a Albert Llovera. Hendikepovaný andorrský závodník se stal součástí týmu až těsně před odjezdem na slavnou dakarskou rallye. „Vzhledem k tomu, že kamiony startují později než osobní automobily, budeme Martinovi a Honzovi krýt záda.“

Tomáše Vrátného a Martina Prokopa nyní čeká příprava v tréninkovém a vývojovém centru týmu Bonver Dakar Project v Dubaji. „Odlétáme na pár dní do Dubaje, abychom potrénovali jízdu v dunách a zvykli si na vysoké teploty, které nás čekají v Jižní Americe,“ přiznal Vrátný a Prokop dodal: „Věřím, že na normální cestě auto nějak uřídím, ale na dunách jsem v životě nejel. Maximálně jsem jel na pískovišti, když jsem byl malý, ale jinak jsem písek na trati neviděl, takže jsem rád, že si jízdu na písku vyzkouším alespoň v rámci testu v Dubaji, než ji naostro okusím v závodu.“

 

 

 

Zdroj: Media Bonver Dakar Project, Foto: Media Bonver Dakar Project

Reklama

Komentáře ke článku

  MarioNeerb - mario45bogiohotmail.com
25.5.2018 10:52
 
canadian pharcharmy online canadianpharmacy canadian pharmacies mail order canadian pharmacy no prescription online pharmacy supremeesuppliers.ru canadian pharmacy mall onlinepharmacy rhine, inc. levothyroxine
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Tomáš Tomeček skončil na AFRICA ECO RACE® 2016 druhý - 16.1.2016
Cíl v Dakaru - 11.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 11. etapa - 10.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 10. etapa - 9.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 9. etapa - 8.1.2016

Reklama