clanky
Reklama
logo
Reklama

Stát Peru se vzdal spolupořádání Rallye Dakar 2016

vydal: Vlasta Balcarová
zveřejněno: 10.9.2015, 12:00

počet komentářů: 31
z toho nových:
poslední: 13.9.2017 14:30


Jihoamerický stát Peru se vzdal spolupořádání Rallye Dakar 2016. Nejnáročnější rallye světa, na kterou se připravuje i největší český tým Bonver Dakar Project, se tak zřejmě uskuteční pouze na území Bolívie a Argentiny.
Odstoupení od spolupořádání slavné dakarské rallye bylo odůvodněno tím, že klimatický jev El Niňo, který má Peru zasáhnout v termínu, ve kterém se má jet Rallye Dakar, bude silnější než obvykle, a proto bude řešení jeho následků prioritou pro veškeré státní a bezpečnostní složky.

Rallye Dakar 2016 tak dozná výrazných změn. Start se měl totiž uskutečnit 3. ledna 2016 v Limě a na území Peru se měly jet celkem čtyři etapy. Trasa tak zřejmě povede pouze z Bolívie do Argentiny, další potenciální země Chile se spolupořádání vzdala už na začátku roku poté, co část území zasáhly rozsáhlé záplavy.

„Těšili jsme se, že v Peru po letech zase okusíme náročnost tamního prostředí a pěkně si zazávodíme. Teď to vypadá, že pojedeme pouze v Bolívii a Argentině,“ konstatoval šéf týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný, který závod na území Peru absolvoval už v roce 2012, kdy na Rallye Dakar startoval poprvé. „Pokud organizátoři opravdu udělají trasu pouze přes Bolívii a Argentinu, přijdeme v podstatě o veškeré písečné etapy a pojedeme spíše po rychlých kamenitých cestách a pistách, což je škoda. Nicméně počkáme a uvidíme, co pořadatelé vymyslí,“ pokračoval.

Pro Vrátného a jeho tým Bonver Dakar Project znamená tato změna i další komplikace. „Přípravy jsou v plném proudu a každá taková změna vše nepříznivě ovlivňuje. Kvůli tomu, že jsme jeden z největších týmů na Dakaru, je to složité i logisticky. Pro více než čtyřicet členů týmu jsme například měli zakoupené letenky do Limy, kde měl Dakar startovat. Ty jsou nám nyní k ničemu. V podstatě teď čekáme na stanovisko pořadatelů a v určitých organizačních věcech začneme od nuly. Věřím však, že to zvládneme.“

Tomáš Vrátný, který se připravuje už na svůj pátý start na Rallye Dakar, má však připravený i záložní plán. „Pokud by řešení, se kterým přijdou pořadatelé, neodpovídalo našim představám a představám našich partnerů a sponzorů, máme připravenou druhou variantu. S našimi třemi tatrami bychom vyrazili do Afriky na Africa Eco Race,“ dodal.

Zdroj: Media Bonver Dakar Project, Foto: Media Bonver Dakar Project

Reklama

Komentáře ke článku

  MichaelHed - phillipe1234free-server.bid
13.9.2017 14:30
 
wh0cd8775155 viagra soft generic dutasteride
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Tomáš Tomeček skončil na AFRICA ECO RACE® 2016 druhý - 16.1.2016
Cíl v Dakaru - 11.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 11. etapa - 10.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 10. etapa - 9.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 9. etapa - 8.1.2016

Reklama