clanky
Reklama
logo
Reklama

Vítězové Rallye Dakar zavítají do Prahy.

vydal: Vlasta Balcarová
zveřejněno: 14.6.2015, 13:50

počet komentářů: 5
z toho nových:
poslední: 13.4.2018 22:13


Světové hvězdy Rallye Dakar zavítají 24. června do Prahy. Společně s týmem Bonver Dakar Project představí novou knihu s názvem Dakar is my lifestyle, kterou připravil český fotograf Marian Chytka.

Španělský pilot Nani Roma, vítěz Rallye Dakar 2004 v kategorii motocyklů a 2014 v kategorii automobilů, polský závodník Rafal Sonik, vítěz ročníku 2015 v kategorii quadů, slovenský motorkář Ivan Jakeš či šéf největšího a nejpočetnějšího českého týmu Bonver Dakar Project Tomáš Vrátný. Takové hvězdy se už 24. června představí v Praze, kde pokřtí knihu Dakar is my lifestyle. Tu připravil český motoristický fotograf Marian Chytka z MCH Photo.
„Jsem nesmírně rád za to, že jsem dostal tu šanci, abych mohl přenést své fotky a zážitky z Dakaru do knihy a chtěl bych poděkovat všem, kdo se na tvorbě knihy jakkoliv podíleli. Knížku jsem dával dohromady v několika zemích světa a bylo to dost hektické, ale doufám, že se bude líbit. Velice si vážím toho, že si Nani a Rafal našli čas a přijedou mě na křest podpořit,“ konstatoval pětadvacetiletý vsetínský rodák, který absolvoval slavnou dakarskou rallye již čtyřikrát a získal ocenění Zlaté oko za nejlepší fotografii s motoristickou tématikou za rok 2014. Toto prestižní ocenění si zajistil fotografií, na které zachytil závodní speciál MINI. Za jeho volantem seděl španělský závodník Nani Roma, který s tímto automobilem vyhrál Rallye Dakar 2014 a navázal tak na svůj premiérový triumf na nejnáročnější vytrvalostní soutěži, na který dosáhl ještě za řídítky motocyklu.

„Marian je výborný fotograf. To, co jej dělá výjimečným je vášeň, se kterou fotí. Ta je podobná té, kterou máme my závodníci, a to je podle mě to, co jej odlišuje od ostatních,“ prohlásil Nani Roma o českém fotografovi, jehož služby využívají přední světoví účastníci Rallye Dakar včetně týmu X-Raid, továrního týmu značky Mini. Za ten závodí právě i dvojnásobný dakarský vítěz, který na křtu Chytkovy knihy Dakar is my lifestyle nebude chybět. Společně s ním se křtu zúčastní i další závodník, který se může pyšnit soškou beduína za vítězství na nejnáročnější rallye světa. Tím je Rafal Sonik. Polský pilot si s nástrahami zrádného jihoamerického terénu poradil nejlépe letos, kdy oslavil svou premiérovou výhru v kategorii quadů.

Křtu knihy se zúčastní i Ivan Jakeš závodící v kategorii motocyklů. Slovenský pilot dosáhl na Rallye Dakar 2015 v těžké konkurenci řady továrních týmů a pilotů dvou etapových vítězství.

Zastoupení pilotů ze všech čtyř kategorií Rallye Dakar doplní na křtu knihy tým Bonver Dakar Project v čele s šéfem týmu Tomášem Vrátným. „Myslím, že taková dakarská akce tady ještě nebyla,“ prozradil Tomáš Vrátný, který s týmem Bonver Dakar Project a Marianem Chytkou zaštítil přípravu knihy Dakar is my lifestyle.

„Marian patří ke špičce mezi světovými dakarskými fotografy a jsem rád, že se mu podařilo nejenom připravit novou knihu, na kterou se moc těším, ale také zajistit účast takových hvězd, jakými jsou Nani Roma nebo Rafal Sonik. Věřím, že fanoušci využijí této jedinečné příležitosti a navštíví autogramiádu pilotů. Ta se uskuteční před křtem knihy, při kterém budou vystavené i dakarské speciály. Určitě se mají na co těšit, protože máme připravené ještě jedno velké překvapení,“ doplnil Tomáš Vrátný.

Kromě možnosti získat podpis vítězů Rallye Dakar a dalších účastníků nejnáročnější vytrvalostní soutěže budou mít fanoušci a návštěvníci křtu knihy příležitost prozkoumat ostré dakarské speciály. K vidění budou kamiony TATRA týmu Bonver Dakar Project, motocykl KTM Ivana Jakeše či automobil MINI týmu X-Raid. Akce začíná autogramiádou ve 14:30 hodin v pražském showroomu Mini společnosti Renocar a bude přístupná veřejnosti do 16:00 hodin. Fanoušci poté budou moci sledovat průběh křtu knihy na velkoplošné obrazovce.

 

 

Zdroj: Media Bonver Dakar Project, Foto: Media Bonver Dakar Project

Reklama

Komentáře ke článku

  Jasonvom - hnytrvfredgmail.com
13.4.2018 22:13
 
cialis after heart surgery
cialis online
can i buy cialis in indonesia
cialis online
cialis 20 mg bodybuilding
 

 

 Navigace

starší
článek

novější
článek

formátovat
pro tisk

poslat
kamarádovi

 Související články
Tomáš Tomeček skončil na AFRICA ECO RACE® 2016 druhý - 16.1.2016
Cíl v Dakaru - 11.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 11. etapa - 10.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 10. etapa - 9.1.2016
Zprávy z týmu Tomaše Tomečka - 9. etapa - 8.1.2016

Reklama